Sika kiemelt márkakereskedés | Ragasztás | Vízszigetelés | Tömítés- és lapostető technika
0 Ft
Magyarország területén a kiszállítás ingyenes 20.000 Ft feletti és 20 kg alatti rendelés esetén. Nettó 400.000 Ft fölött súlytól függetlenül ingyenes!
- Sikaflex termékcsalád
- SikaMur termékcsalád
- Ragasztó és tömítőanyagok
- Betonjavító anyagok
- Beton adalékok
- Vízszigetelő anyagok
- Tetőszigetelő anyagok
- Terasz szigetelő anyagok
- Vízszigetelő és feszültségmentesítő lemezek
- Vízszigetelő szalagok
- Bitumenes vízszigetelés
- Medence és tartály szigetelő anyagok
- Üzemi víz elleni szigetelések
- Egyéb vízszigetelés
- Utólagos vízszigetelés
- Oxydtron technológia
- Injektáló krémek, falszárító vakolatok
- Szennyvizes építmények szigetelése
- Műgyanta burkolatok és ipari padlóbevonatok
- Fugázó anyagok
- Ipari és járműipari ragasztók
- Gépek és eszközök
- Egyéb
- Tűzvédelem
- Összes termék
A legjobb árak
Polylalck KG 7 kg Hőre habosodó tűzgátló grafit tartalmú kitt
Polylack K Hőre habosodó tűzgátló kitt 7 kg
Dunafoam 1K tűzvédelmi purhab, pisztolyos 750 ml
PS Bandage 125/2 mm Tűzgátló szalag üvegszövetre felhordva 10m/tek
Ps 25 tűzvédő szalag 60*2,5mm 1tek/30fm
Polylack KG 310 ml Hőre duzzadó,tűzgátló grafit tartalmú kitt
0 Ft
Magyarország területén a kiszállítás ingyenes 20.000 Ft feletti és 20 kg alatti rendelés esetén. Nettó 400.000 Ft fölött súlytól függetlenül ingyenes!
Hatékony megoldások a pince beázása ellen: bitumenes vízszigetelés
Egy száraz pince igazi kincs lehet az otthonodban. Nemcsak tárolóként, de műhelyként, garázsként vagy akár hangulatos borospinceként is használhatod. Sajnos azonban sokan tapasztalják, hogy a pincék beáznak, dohosak, penészesek lesznek, így nemcsak használhatatlanná válnak, de egészségügyi kockázatot is jelenthetnek. A bitumenes vízszigetelés az egyik legnépszerűbb és leghatékonyabb megoldás a pince szárazon tartására.
Ebben az útmutatóban részletesen bemutatjuk, hogyan működik a bitumenes vízszigetelés, milyen típusai vannak, hogyan alkalmazhatod otthon, mire figyelj a felújítás során, és milyen gyakori hibákat kerülj el. Ha kezdő vagy az építkezés, felújítás világában, ez a cikk segít eligazodni a pince vízszigetelésének útvesztőjében.
Miért fontos a pince vízszigetelése?
A nedves pince problémája ráadásul nem marad meg a pince szintjén. A kapilláris vízfelhúzás következtében a nedvesség képes felszivárogni a felsőbb szintekre is, így a földszinti falakban is megjelenhet a dohos szag, a penész, a vizes foltok. Ilyen esetben a szigetelés már nemcsak a pincét érinti, hanem az egész házat, és jóval költségesebb beavatkozást igényel.
De nem csak a károk miatt fontos a pince vízszigetelése. Egy száraz pince értéknövelő tényező az ingatlan esetében. Egy jól szigetelt pince akár extra lakótérként is funkcionálhat: hobbi szoba, háztartási helyiség, edzőterem, borospince, barkácsműhely vagy akár irodai helyiség is kialakítható benne. Ez nemcsak az életminőséget javítja, hanem az ingatlan piaci értékét is jelentősen növeli. Egy nedves pince viszont negatív hatással van az eladhatóságra, hiszen a vevők gyakran elrettennek a látható beázások, penészes foltok láttán.
Fontos tehát felismerni, hogy a pince vízszigetelése nem csupán egy opcionális felújítási elem, hanem egy elengedhetetlen beruházás az otthon hosszú távú védelmére. Egy jól megtervezett és kivitelezett vízszigetelés évtizedekre garantálhatja a szárazságot, így nem kell újra és újra drága javításokat végezni.
Ezen túlmenően egy szigetelt pince hozzájárul az energiatakarékossághoz is. A nedves falak hővezető képessége magasabb, ezért több energiát igényel a helyiség temperálása. Ha a pince száraz, kevesebb hő szökik el, így a fűtési költségek is csökkenhetnek.
Összefoglalva tehát, a pince vízszigetelése azért fontos, mert:
-
megóvja a szerkezetet a károsodástól
-
megelőzi a penész, gombák kialakulását
-
növeli az ingatlan értékét és hasznosítási lehetőségeit
-
csökkenti a fűtési költségeket
-
biztosítja az egészséges beltéri levegőt
Ha a pincéd nedves, dohos szagú, vizes foltokkal teli, akkor ideje cselekedni. A bitumenes vízszigetelés kiváló választás lehet, mert megbízható, költséghatékony és tartós megoldást kínál a problémára.
A bitumenes vízszigetelés előnyei
A költséghatékonyság is egy olyan tényező, ami miatt sokan a bitumenes vízszigetelést választják. Bár léteznek modernebb, innovatívabb szigetelőanyagok, azok jóval drágábbak. A bitumenes szigetelés ezzel szemben elérhető áron nyújt magas szintű védelmet, így nem terheli meg annyira a családi költségvetést. Különösen akkor előnyös, ha nagyobb felületet, például teljes pincefalat vagy padlót kell szigetelni.
Ha otthonfelújítóként vágsz bele a pince szigetelésébe, fontos szempont lehet az is, hogy mennyire bonyolult az anyag felhordása. A kenhető bitumenes bevonatok esetében egy ecsettel vagy hengerrel történő felhordás is elegendő lehet, nem igényel speciális eszközöket vagy gépeket. Ez nagy könnyebbség, ha nem profi kivitelező vagy, de szeretnéd saját kezűleg megoldani a felújítást.
A bitumenes vízszigetelés másik nagy előnye a javíthatóság. Ha az évek során valahol sérülés keletkezik, elegendő a sérült részt megtisztítani és újabb réteg bitumenes anyagot felvinni. Ez sokkal egyszerűbb és költséghatékonyabb, mint egy teljes szigetelési rendszer újraépítése.
Fontos kiemelni, hogy a bitumenes szigetelés ellenáll a különböző környezeti tényezőknek. Legyen szó hőingadozásról, UV-sugárzásról (külső felhasználás esetén védőréteggel kiegészítve), mechanikai hatásokról vagy talajban található vegyi anyagokról, a bitumenes bevonatok megbízható védelmet nyújtanak.
Egyedi nézőpont: kevesen gondolnak arra, hogy a bitumenes szigetelés nem csak víz, hanem radon gáz elleni védelemként is működhet bizonyos esetekben. Mivel a bitumen pórusmentes réteget képez, megakadályozhatja, hogy a talajból radon gáz jusson az épületbe – ez egy plusz előny, amire sok lakástulajdonos nem gondol.
Összegezve a bitumenes vízszigetelés előnyeit:
-
Hosszú élettartam (akár 30 év)
-
Rugalmasság és repedésekkel szembeni ellenállás
-
Költséghatékonyság
-
Könnyű felhordhatóság, javíthatóság
-
Különféle felületekre alkalmazható
-
Radon elleni védelem (mellékes előny)
Ha egy megbízható terméket keresel, érdemes megfontolni például a Sika Igasol-101 kenhető bitumenes szigetelés, amely kifejezetten földalatti és földfeletti szerkezetek víz elleni védelmére lett kifejlesztve. Könnyen felhordható és nincs kellemetlen szaga, ami beltéri munkáknál külön előny.
Bitumen alapú termékekkel a talajnedvesség és talajpára ellen
A Sika Igasol-101 egyik nagy előnye, hogy nincs kellemetlen szaga, ami különösen akkor fontos, ha a pince belső falain kell dolgozni, zárt térben. Nem kell attól tartani, hogy órákig szellőztetni kell a helyiséget, vagy maszkban, szigorú védőfelszerelésben lehet csak dolgozni. A felhordás ecsettel, hengerrel vagy szórópisztollyal is történhet, így mindenki a számára kényelmes módszert választhatja.
Ez a kenhető bitumenes vízszigetelés kiválóan alkalmazható mindenféle földalatti és földfeletti beton és falazott szerkezeten, akár vízszintes, akár függőleges felületeken. Fontos megjegyezni, hogy a függőleges felületeken sincs szükség aggódni a megrogyás miatt – a termék konzisztenciája és tapadóképessége lehetővé teszi, hogy megcsúszás nélkül fennmaradjon a falon, és egyenletes réteget képezzen.
A talajnedvesség és talajpára elleni védelem nemcsak a pincefalak, hanem az alapozások, lábazatok és egyéb földalatti részek esetében is kulcsfontosságú. Ha ezeket a területeket nem védjük megfelelően, akkor a nedvesség kapillárisan felszívódhat a falakban, és akár a földszinti helyiségekig is feljuthat. Ilyen esetekben a Sika® Igasol®-101 felhordása megakadályozza ezt a folyamatot, és blokkoló rétegként működik.
A termék különösen jól kombinálható a SikaTop® Seal-107 vízszigetelő bevonattal, amely cementkötésű, rugalmas anyagként belső oldali vízszigeteléshez és betonvédelemhez is ideális. Egy ilyen kombinációval többrétegű, megerősített vízszigetelő rendszer hozható létre, amely hosszú távon védi az épületet a nedvesség minden formája ellen.
Hogyan alkalmazzuk?
A kenhető bitumenes vízszigetelés felhordása előtt a felületet alaposan meg kell tisztítani, el kell távolítani a port, szennyeződéseket, és szükség esetén egy alapozó réteget kell felvinni (például Sika Igolflex P alapozót). Ez biztosítja, hogy a bevonat tökéletesen tapadjon a falazatra, és ne váljon le idő előtt.
A felhordást két-három rétegben javasolt elvégezni, mindig a gyártó által megadott száradási időket betartva. Fontos, hogy minden réteg egyenletes vastagságú legyen, és ne maradjon ki egyetlen illesztés, repedés vagy sarok sem. Az érzékeny pontokra – például csőáttörésekre vagy élekre – Sika megerősítő szalag is alkalmazható, amely tovább növeli a rendszer repedésáthidaló képességét.
Miért előnyös?
A Sika Igasol-101 kenhető bitumenes vízszigetelés azért kiemelkedő választás, mert:
-
felhasználásra kész, nincs szükség előkészítésre
-
szagmentes, így beltérben is biztonságos
-
jól tapad függőleges és vízszintes felületeken egyaránt
-
ellenáll a talajnedvességnek és talajpárának
-
repedésáthidaló képességgel rendelkezik
-
SikaTop® Seal-107 termékkel kombinálható a még nagyobb védelem érdekében
Ha szeretnéd hosszú évekre biztosítani pincéd szárazságát, és egy megbízható, könnyen alkalmazható megoldást keresel, a Sika kenhető bitumenes vízszigetelései biztos alapot adnak a felújításhoz.
Népszerű vízszigetelési eljárás, a cementkötésű habarcs
Bár a bitumenes vízszigetelés, különösen a kenhető bitumenes vízszigetelés sok otthonfelújító számára ismert és kedvelt megoldás, érdemes megismerkedni egy másik, szintén hatékony technológiával: a cementkötésű vízszigetelő habarcsokkal. Ezek a termékek különösen akkor bizonyulnak praktikusnak, ha a pince belső falain vagy padlóján szeretnénk szigetelést kialakítani, vagy ha a vízszigetelés mellett betonvédelmi funkcióra is szükség van.
A SikaTop Seal-107 egy kiváló példa az ilyen típusú megoldásokra. Ez egy 2 az 1-ben termék, ami azt jelenti, hogy vízszigetelést és betonvédelmet biztosít egyszerre. Cementkötésű, rugalmas szigetelőhabarcs, amelyet kifejezetten beton és falazott szerkezetek vízszigetelésére fejlesztettek ki, és amely ideális a beltéri nedves helyiségek – például fürdőszoba, konyha, alagsor vagy pince – védelmére.
Miért előnyös a cementkötésű habarcs?
A cementkötésű vízszigetelő habarcsok legfőbb előnye, hogy erős kötést hoznak létre az aljzattal, és repedésáthidaló tulajdonsággal rendelkeznek. Ez különösen fontos olyan helyeken, ahol a felületen finom repedések, hajszálrepedések alakulhatnak ki a szerkezeti mozgások miatt. A SikaTop Seal-107 képes ezeket a kisebb repedéseket áthidalni, így nem engedi, hogy a víz utat találjon magának.
További előnye, hogy nem zsugorodik száradás közben. Ez sok más anyaggal szemben nagy előny, mert így nincs repedésveszély az anyag megkötése után sem. Ezáltal hosszú távú, stabil vízszigetelést biztosít.
A SikaTop Seal-107 alkalmazása egyszerű: a kétkomponensű termék por és folyadék részének összekeverése után egy homogén massza jön létre, amely ecsettel vagy simítóval könnyen felvihető. Nem igényel speciális eszközöket, így az otthonfelújítók is bátran alkalmazhatják.
Hol használható?
A SikaTop® Seal-107 sokoldalúsága abban rejlik, hogy vízszintes és függőleges felületeken egyaránt alkalmazható, legyen szó belső vagy külső térben található beton-, tégla- vagy vakolt falakról. Kifejezetten ajánlott:
-
pince falak és padlók szigetelésére
-
alagsorok belső vízszigetelésére
-
vizes helyiségek (pl. fürdőszoba, konyha) padló- és falfelületeire
-
víztartályok belső szigetelésére
A SikaTop® Seal-107 tehát nemcsak pincék, hanem számos egyéb helyiség védelmére alkalmas. Rugalmassága és jó tapadóképessége miatt ideális választás lehet akár kenhető bitumenes vízszigeteléssel kombinálva is, hiszen a két rendszer együtt fokozott védelmet nyújt: míg a bitumenes réteg a külső nedvesség ellen véd, addig a cementkötésű bevonat belülről akadályozza meg a víz bejutását.
Hogyan alkalmazzuk?
A SikaTop® Seal-107 felhordása előtt a felületet alaposan elő kell készíteni: el kell távolítani a port, szennyeződéseket, gyenge részeket. Fontos, hogy a felület enyhén nedves legyen (de ne vizes), hogy az anyag megfelelően tapadjon. Az összekevert anyagot ecsettel vagy simítóval kell felhordani, legalább két rétegben, mindig keresztirányban.
A rétegek között be kell tartani a gyártó által előírt száradási időt. Ha fokozott repedésáthidaló képességre van szükség, kritikus helyeken üvegszövet erősítést is lehet alkalmazni.
Miért jó választás?
A SikaTop® Seal-107 előnyei röviden:
-
vízszigetelés és betonvédelem egyben
-
rugalmas, repedésáthidaló réteg
-
nem zsugorodik, így nem reped meg
-
egyszerű felhasználás ecsettel vagy simítóval
-
alkalmas pince, alagsor, fürdőszoba szigetelésére
Ha tehát kenhető bitumenes vízszigetelést alkalmaztál a pince külső oldalán, a SikaTop® Seal-107 kiváló kiegészítő lehet a belső oldali védelemhez, vagy akár önálló szigetelési megoldásként is megállja a helyét.
Ezzel a kombinációval kettős védelmet biztosíthatsz pincédnek: kívülről és belülről is blokkolhatod a víz és nedvesség bejutását, így hosszú távon száraz, egészséges teret teremthetsz.
Karbantartás és ellenőrzés
A pince vízszigetelése akkor tud hosszú távon hatékony maradni, ha rendszeresen ellenőrizzük és karbantartjuk a szigetelést. Még a legjobb minőségű anyagok – mint a Sika® Igasol®-101 vagy a SikaTop® Seal-107 – sem örök életűek, ha nem fordítunk figyelmet az állapotukra.
Legalább évente egyszer érdemes átvizsgálni a pince falait és padlóját, különösen csapadékos időszakok után. Keresd a következő jeleket:
-
nedves foltok megjelenése
-
repedések a falakon vagy padlón
-
penész, salétromosodás
-
leváló festék, vakolat
Ha ilyen jeleket észlelsz, érdemes helyi javítást végezni. A kisebb hibák esetében elegendő lehet egy újabb réteg kenhető bitumenes vízszigetelés (például Sika® Igasol®-101) felhordása az érintett területen. Fontos, hogy a felületet ugyanúgy előkészítsd, mint az eredeti szigetelésnél: tisztítás, alapozás, majd rétegezés.
A karbantartás részeként ne felejtsd el ellenőrizni az esetleges vízelvezető rendszert, dréncsöveket és drénlemezeket sem. Ezek kulcsszerepet játszanak abban, hogy a víz ne álljon meg a pince falai mellett.
Gyors összefoglaló
-
A bitumenes vízszigetelés megbízható és hosszú távú megoldás a pince szárazon tartására.
-
Létezik bitumenes lemez és kenhető bitumenes vízszigetelés – utóbbi különösen praktikus otthonfelújítóknak.
-
A Sika® Igasol®-101 és a SikaTop® Seal-107 kiváló termékek a víz és nedvesség elleni védelemhez.
-
Fontos a felület alapos előkészítése, kellősítés és rétegezés.
-
Rendszeres ellenőrzéssel és karbantartással hosszú távon megőrizhető a szigetelés hatékonysága.
Következtetés
A pince vízszigetelése kulcsfontosságú lépés, ha szeretnéd megóvni otthonod szerkezetét, egészségét és értékét. A bitumenes vízszigetelés, különösen a kenhető bitumenes vízszigetelés, praktikus és hatékony megoldás mindazoknak, akik hosszú távú, megbízható védelmet keresnek. A Sika® Igasol®-101 és a SikaTop® Seal-107 termékekkel könnyedén létrehozhatsz egy olyan vízszigetelő rendszert, amely megakadályozza a talajnedvesség és talajpára bejutását, és repedésáthidaló, rugalmas réteget biztosít.
Ne feledd: egy jól szigetelt pince nemcsak száraz és egészséges, hanem egy új lehetőségekkel teli tér is lehet otthonodban. Kezdd el még ma a felkészülést, és fektess be egy olyan megoldásba, amely évekig védi otthonodat a nedvesség káros hatásaitól!
Önkiszolgáló sikabolt már 5 helyen az országban:
Önkiszolgáló üzlet 1.
2330 Dunaharaszti Némedi út 67 (Piramis üzletház parkoló)
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
Önkiszolgáló üzlet 2.
1112 Budapest Budaörsi út 124. (McDonalds és a ORLEN kút között)
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
Önkiszolgáló üzlet 3.
4030 Debrecen Kurucz utca 93.
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
Önkiszolgáló üzlet 4.
6728 Szeged Dorozsmai út 46.
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
Önkiszolgáló üzlet 5.
1044 Budapest, Váci út 34. (Külső Váci út, Újpest)
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)
Alkalmazhatom a kenhető bitumenes vízszigetelést belülről, ha nem tudok kívülről szigetelni?
Igen, a kenhető bitumenes vízszigetelés (pl. Sika® Igasol®-101) alkalmazható belső oldalon is, bár a legjobb eredményt külső és belső szigetelés kombinációjával érheted el.
Mennyi idő alatt szárad meg a SikaTop® Seal-107?
A SikaTop® Seal-107 rétegei általában 4-8 óra alatt száradnak meg (hőmérséklettől függően), de teljes terhelhetősége kb. 7 nap múlva éri el a maximumot.
Milyen eszközökkel tudom felvinni a kenhető bitumenes vízszigetelést?
A kenhető bitumenes vízszigetelés felhordható ecsettel, hengerrel vagy szórópisztollyal – válassz a felület mérete és formája szerint.
Lehet-e kombinálni a kenhető bitumenes vízszigetelést a SikaTop® Seal-107-tel?
Igen, sokszor alkalmazzák őket együtt: kívül kenhető bitumenes vízszigetelés, belül SikaTop® Seal-107 – így kettős védelmet kapsz.
Milyen vastag rétegben kell felhordani a kenhető bitumenes vízszigetelést?
Általában 2-3 réteg szükséges, egyenként 1-1,5 mm vastagságban, hogy megfelelő vízzáró réteg alakuljon ki.
Akciókért, információkért és tippekért kövesd Facebook oldalunkat!
Korábbi bejegyzések
- Hatékony megoldások a pince beázása ellen: bitumenes vízszigetelés
- SikaMur InjectoCream-100: Egyszerű megoldás vizes falakra
- Sikafloor Garage-2510 W vizes bázisú epoxi gyanta használata
- Bitumenes vízszigetelés környezetbarát megoldásokkal
- Személyzet nélküli építőipari üzlet? Ilyen a Hinterland önkiszolgáló bolt