Sika kiemelt márkakereskedés | Ragasztás | Vízszigetelés | Tömítés- és lapostető technika
0 Ft
Magyarország területén a kiszállítás ingyenes 20.000 Ft feletti és 20 kg alatti rendelés esetén. Nettó 400.000 Ft fölött súlytól függetlenül ingyenes!
- Ragasztó és tömítőanyagok
- Betonjavító anyagok
- Beton adalékok
- Vízszigetelő anyagok
- Tetőszigetelő anyagok
- Terasz szigetelő anyagok
- Vízszigetelő és feszültségmentesítő lemezek
- Vízszigetelő szalagok
- Bitumenes vízszigetelés
- Medence és tartály szigetelő anyagok
- Üzemi víz elleni szigetelések
- Egyéb vízszigetelés
- Utólagos vízszigetelés
- Oxydtron technológia
- Injektáló krémek, falszárító vakolatok
- Műgyanta burkolatok és ipari padlóbevonatok
- Fugázó anyagok
- Ipari és járműipari ragasztók
- Gépek és eszközök
- Egyéb
- Tűzvédelem
- Szennyvizes építmények szigetelése
- Összes termék
A legjobb árak
Polylalck KG 7 kg Hőre habosodó tűzgátló grafit tartalmú kitt
Polylack K Hőre habosodó tűzgátló kitt 7 kg
Dunafoam 1K tűzvédelmi purhab, pisztolyos 750 ml
PS Bandage 125/2 mm Tűzgátló szalag üvegszövetre felhordva 10m/tek
Ps 25 tűzvédő szalag 60*2,5mm 1tek/30fm
Polylack KG 310 ml Hőre duzzadó,tűzgátló grafit tartalmú kitt
0 Ft
Magyarország területén a kiszállítás ingyenes 20.000 Ft feletti és 20 kg alatti rendelés esetén. Nettó 400.000 Ft fölött súlytól függetlenül ingyenes!
Bitumenes vízszigetelés beépítési trükkök profiktól
A bitumenes vízszigetelés alapjai
Mi is az a bitumenes vízszigetelés?
A bitumenes vízszigetelés az egyik legrégebbi és legmegbízhatóbb módszer az épületek nedvességtől való védelmére. A technológia lényege, hogy a bitumen – ez egy sűrű, ragacsos, vízhatlan anyag – segítségével zárjuk el a víz útját, még mielőtt az bejuthatna az épület szerkezetébe. A bitumen természetes eredetű (kőolaj származék), de mesterséges adalékokkal megerősítve szigetelőlemez formájában alkalmazzák.
A leggyakoribb formája a bitumenes lemez, amit olvasztással vagy ragasztással rögzítenek különféle felületekre, például alapozásra, födémszerkezetre, teraszra vagy lapostetőre. Vannak hidegen alkalmazható, öntapadó vagy kenhető formái is, de az otthonfelújításoknál a klasszikus „lángolvasztós” technológia a leggyakoribb.
Ez a módszer azért is népszerű, mert viszonylag egyszerű eszközökkel, némi odafigyeléssel és néhány tanáccsal saját kezűleg is elvégezhető – ezért különösen hasznos azoknak, akik otthonuk felújítását szeretnék maguk intézni.
Miért válasszuk a bitumenes szigetelést?
Ha egy szóban kellene összefoglalni: megbízhatóság. De nézzük meg részletesebben, milyen előnyei vannak a bitumenes szigetelésnek, főként az otthoni felhasználók szemszögéből.
Tartósság
A bitumenes lemezek akár 20–30 évig is kitartanak, ha megfelelően vannak telepítve. Ez nemcsak a beruházás biztonságát jelenti, hanem azt is, hogy hosszú időre elfelejthetjük a beázással kapcsolatos gondokat.
Rugalmasság
A bitumen a hőingadozások hatására is képes megőrizni rugalmasságát, így jól tűri az épületszerkezet természetes mozgásait. Ez azért fontos, mert a legtöbb beázás nem a felület közepén, hanem az illesztéseknél vagy repedéseknél történik.
Sokoldalúság
Használható tetők, alapok, teraszok, pincék és lábazatok szigetelésére is. Vannak olyan termékek, amelyeket függőleges felületre is könnyen lehet felvinni, más típusokat pedig talajnedvesség vagy talajvíz elleni védelemre fejlesztettek.
Elérhetőség és ár-érték arány
Szinte minden építőanyag-kereskedésben beszerezhető, és az ár-érték aránya kiemelkedő. Egy jól felrakott bitumenes lemez nem csak vízhatlan, hanem mechanikailag is ellenálló – például a gyökerek vagy kisebb fizikai behatások ellen is védelmet nyújt.
Otthon is kivitelezhető
Nem kell feltétlenül szakember – egy minimális gyakorlat és egy kis kutatómunka (például ez a cikk) már elegendő lehet ahhoz, hogy magabiztosan belevágjunk. Persze, bizonyos munkafázisokat csak megfelelő védőfelszereléssel és körültekintéssel szabad végezni.
Szükséges eszközök és anyagok
A bitumenes vízszigetelés sikerének egyik kulcsa a megfelelő eszközök és anyagok kiválasztása. Ez különösen fontos akkor, ha saját kezűleg végzed a munkát. Ha nem megfelelő szerszámokat használsz, vagy spórolsz az anyagon, az a szigetelés hatékonyságát veszélyeztetheti. Lássuk tehát, mire van szükséged a biztonságos és tartós kivitelezéshez!
Alapvető szerszámok
Ezek a szerszámok szinte minden bitumenes szigetelési projekthez szükségesek:
- Mérőszalag és jelölőfilc
Pontos méretre vágáshoz és a lemezek elhelyezésének megtervezéséhez nélkülözhetetlen. A precíz tervezés megelőzi az illesztési hibákat. - Kés vagy trapézélű olló
A bitumenes lemezek viszonylag merevek, ezért masszív, éles szerszámra van szükséged a pontos vágásokhoz. Jó, ha van kéznél egy tartalék penge is. - Gázpalackos lánghegesztő (égőfejjel)
Az egyik legfontosabb szerszám. A lángolvasztásos technikával a bitumenes lemezek alsó rétege meglágyul, így tökéletesen odatapad az aljzathoz. Fontos: mindig tartsd be a biztonsági előírásokat! - Acélhenger vagy gumihenger
A fektetés után a lemez simítására szolgál, és segít kiszorítani az esetleges légbuborékokat. Egyenletes, jól tapadó felületet biztosít. - Ecset vagy henger az alapozáshoz
Az alapozó anyagot ezzel kell egyenletesen eloszlatni a felületen. Ne sajnáld az időt a precíz alapozásra!
Ajánlott védőfelszerelések
Mivel nyílt lánggal dolgozol, és forró anyagokat kezelsz, a saját testi épséged érdekében fontos a megfelelő védelem.
- Hőálló védőkesztyű
A bitumen megolvadt állapotban súlyos égési sérülést okozhat. A vastag, hőálló kesztyű kötelező! - Védőszemüveg
A fröccsenő anyag, por vagy a láng visszacsapása veszélyes lehet a szemre. Egy egyszerű műanyag védőszemüveg is megteszi. - Munkaruházat
Hosszú ujjú pamut felső, zárt cipő és hosszú nadrág ajánlott. Ne dolgozz rövidnadrágban vagy papucsban! - Tűzoltó készülék
Főleg beltéri munkák vagy zárt udvar esetén elengedhetetlen. Egy CO₂- vagy habos oltókészülék mindig legyen a közelben.
Anyagválasztási szempontok
A bitumenes vízszigetelő anyagok nem egyformák. Vásárlás előtt mindenképp ellenőrizd:
- Alkalmazási terület – van, amelyik tetőhöz, másik talajpára vagy talajvíz elleni szigeteléshez való.
- Hordozóréteg – poliészter erősítésű lemezek rugalmasabbak és strapabíróbbak, mint az üvegfátyol alapúak.
- Felület típusa – a gránulált felület UV-védelemmel bír, míg a sima felületre plusz védőréteg kerül.
- Öntapadó vagy olvasztható típus – az öntapadós verzió egyszerűbb, de csak kisebb, kevésbé kritikus felületekre ajánlott.
Tipp: Vásárlás előtt kérdezd meg az eladótól, hogy a kiválasztott lemez kompatibilis-e az adott aljzattal és az éghajlati viszonyokkal.
Felület előkészítése
A bitumenes vízszigetelés tartóssága nemcsak az anyag minőségén múlik, hanem legalább ugyanannyira a felület előkészítésén is. Ez a lépés gyakran alábecsült, pedig egy nem megfelelően előkészített aljzat még a legjobb minőségű lemezt is tönkreteheti. Ha azt szeretnéd, hogy a szigetelésed valóban vízhatlan és hosszú életű legyen, az alábbi lépésekre kell különös figyelmet fordítanod.
A felület tisztítása és szárítása
A bitumenes lemez csak tiszta, zsírmentes, pormentes és száraz felületen tud megfelelően tapadni.
- Söprés, porszívózás – Távolíts el minden port, törmeléket, laza vakolatdarabot. A szennyeződés egyenetlenséget okoz, és gyengíti a tapadást.
- Zsírtalanítás – Olajfoltokat vagy egyéb zsíros anyagokat oldószerrel töröld le.
- Szárítás – Soha ne fektess bitumenes lemezt nedves felületre! Ez páragócokat, tapadási problémákat és gombásodást is okozhat. Ha szükséges, várd meg a teljes kiszáradást – vagy használj hőlégfúvót, de óvatosan.
Extra tipp: ha a szigetelés talajjal érintkező szerkezetre kerül, például alaptestre vagy pincefalra, különösen ügyelj a nedvesség kizárására – ez a szigetelésed első védelmi vonala!
Alapozás fontossága
Az alapozó (bitumenemulzió vagy oldószeres bitumenes alapozó) célja, hogy egyenletes tapadófelületet biztosítson a bitumenes lemez számára, és erősítse a kapcsolatot az aljzattal.
- Mikor kell alapozni?
Szinte mindig. A nyers beton, a tégla vagy a cementesztrich porózus szerkezetű, ezért alapozás nélkül a lemez nem tapad megfelelően. - Hogyan kell felvinni?
Ecsettel, hengerrel vagy szórópisztollyal – lényeg, hogy vékony, egyenletes réteget képezz. Ne hagyj „tócsákat” vagy vastag foltokat, mert ezek megrepedhetnek. - Mennyi idő a száradás?
Általában 2–6 óra, típustól és időjárástól függően. Fontos, hogy a réteg teljesen megszáradjon, mielőtt rálépnél vagy tovább dolgoznál.
Egyenetlenségek kezelése
A felület legyen sima, repedésmentes és vízszintesen egyenletes. Ha nem az, az alábbiakat teheted:
- Repedések, lyukak – Töltsd ki gyorsan kötő javítóhabarccsal vagy bitumenes tömítőmasszával.
- Kiálló részek, éles peremek – Simítsd el őket, mivel a bitumenes lemez könnyen megsérülhet rajtuk.
- Szintkülönbségek – Helyenként önterülő aljzatkiegyenlítővel korrigálhatók, főként beltéri felületeknél.
Külön figyelmet igényel:
A belső sarkok (például fal és padló találkozása) kritikus pontok. Itt célszerű sarokmegerősítést (például íves lehúzást vagy előformált bitumenes elemet) alkalmazni, hogy a lemez ne törjön meg vagy húzódjon el.
A bitumenes lemezek helyes felhelyezése
Miután az aljzat elő van készítve, megszáradt az alapozó és minden egyenetlenséget kijavítottunk, jöhet a bitumenes lemezek felrakása. Ez a művelet elsőre bonyolultnak tűnhet, de ha követed a lépéseket, hamar rutinná válik. A cél: tökéletesen zárt, átfedésekkel illesztett réteg, amely hosszú évekig ellenáll a víznek és a környezeti hatásoknak.
A lemezek méretre vágása
Mielőtt elkezdenél dolgozni a lánghegesztővel, mindig vágd elő a lemezeket a kívánt méretre. Ezzel elkerülheted, hogy forró anyaggal a kezedben kelljen pontosan illesztened.
Tippek a vágáshoz:
- Használj éles trapézpengét vagy bitumenvágó kést.
- Vágás előtt terítsd ki a lemezt és hagyd pár percet pihenni, hogy kisimuljon.
- Ne spórolj az átfedéseken: a gyártók általában 8–10 cm-es oldal- és végátfedést javasolnak.
Tipp: Ha sarkot kell kialakítanod, vágj előre formára szabott darabokat, ne próbáld menet közben „farigcsálni”!
Hőkezelés és rögzítés
Ez a lépés a leglátványosabb – és a legveszélyesebb. A bitumenes lemez alját melegítsd fel fokozatosan lánghegesztővel, míg a felülete enyhén megolvad. Ekkor tapad meg igazán.
Fontos szempontok:
- A lángot mindig ferdén, kb. 45°-os szögben irányítsd a lemez aljára.
- Ne tartsd egy ponton túl sokáig – elég, ha „megizzad” az anyag.
- Miközben melegíted, a másik kezeddel folyamatosan simítsd rá a lemezt a felületre, haladj lassan, szisztematikusan.
Mire figyelj?
- Ne maradjanak buborékok – ezek vízcsapdák lehetnek.
- Ne égjen meg a bitumen – a füst, feketedés azt jelzi, hogy túlhevítetted.
- Dolgozz kis szakaszokban – kb. 1 méteres lépésekkel haladj, így kontrollálhatóbb lesz a folyamat.
Átfedések és illesztések kezelése
Az átfedések a szigetelésed legsebezhetőbb pontjai. Ha itt nem zár rendesen a lemez, akkor a víz utat talál magának.
Mit tegyél, hogy ez ne forduljon elő?
- Az átfedések széleit külön is melegítsd fel, majd hengerrel nyomd le.
- Ne hagyj hézagokat, és ne told be a lemezeket egymás alá túl mélyen – a cél az egyenletes, teljes fedés.
- Amennyiben két lemez „T” alakban találkozik, mindig a hosszanti átfedés legyen alul, a keresztirányú pedig felül.
Extra tipp: A sarkoknál, kiugróknál vagy vízvetőknél használj előre szabott, kisebb darabokat, és erősítsd meg a csatlakozásokat öntapadó bitumenes szalaggal vagy tömítőmasszával.
Gyakori hibák és elkerülésük
A bitumenes vízszigetelés hatékonyságát és élettartamát nagymértékben befolyásolja a kivitelezés pontossága. Egyetlen apró figyelmetlenség vagy hiba is elegendő lehet ahhoz, hogy a szigetelés idő előtt elhasználódjon vagy beázzon. Ebben a részben a leggyakoribb hibákat vesszük sorra, és megmutatjuk, hogyan kerülheted el őket.
Nem megfelelő alapozás
Az egyik leggyakoribb hiba, hogy az alapozást kihagyják vagy nem megfelelően végzik el.
Mi történik ilyenkor?
- A bitumenes lemez nem tapad megfelelően a felülethez.
- Légzárványok keletkeznek, amelyek később nedvességet szívhatnak fel.
- A szigetelés idő előtt felválik, repedezik.
Hogyan kerüld el?
- Mindig alapozz, még akkor is, ha „tisztának tűnik” a felület.
- Használj megfelelő típusú alapozót (emulziós vagy oldószeres, a gyártó ajánlása szerint).
- Hagyd a réteget teljesen megszáradni, mielőtt ráfekteted a lemezt.
Légbuborékok kialakulása
A másik gyakori probléma a lemez alatti buborékosodás, amelyet általában nem megfelelő simítás vagy túl gyors munkavégzés okoz.
Miért veszélyes?
- A buborékokban megrekedt levegő nyomás alatt szétfeszíti a lemezt.
- A belső nedvesség párolgása felhólyagosítja a felületet.
- A hólyag helyén a lemez idő előtt kiszakadhat vagy elválhat.
Mit tegyél?
- Használj hengert vagy nehezéket a fektetés közben.
- Ne dolgozz túl hosszú szakaszokon egyszerre – inkább 1 méteres lépésekben haladj.
- Ellenőrizd a tapadást és a sík felületet minden egyes darab után.
Nem megfelelő átfedések
Az illesztések a legérzékenyebb pontjai minden vízszigetelésnek. A rosszul zárt átfedések vízbeszivárgáshoz, penészedéshez és komoly szerkezeti károkhoz vezethetnek.
Gyakori hibák:
- Az átfedés túl rövid (pl. 5 cm alatt).
- Az illesztés nincs hőkezelve vagy nem megfelelően nyomva.
- Az egymásra fektetett rétegek között törmelék vagy por marad.
Mit tehetsz?
- Tarts legalább 10 cm-es oldalsó és 15 cm-es végátfedést.
- A lemez széleit külön is olvaszd meg, és mindig hengerezd le.
- Mielőtt ráfekteted a következő darabot, tisztítsd meg az alatta lévő szakaszt.
Túlmelegítés vagy elégetés
A lánghegesztő nem játék – ha túl közel tartod vagy túl hosszú ideig melegíted a bitument, megpörkölheted az anyagot.
Hibajelenségek:
- Fekete, elszenesedett foltok.
- „Kifutó” bitumen, ami megrepedéshez vezet.
- A lemez elveszíti rugalmasságát, és nem tapad jól.
Megoldás:
- Tartsd a lángot kb. 10–15 cm-re a lemez aljától.
- Ne tartsd egy pontra sokáig a hőt – inkább haladj lassan, egyenletesen.
- Figyeld a felület fényét: amikor „gyöngyözni” kezd, az a megfelelő hőmérséklet.
Karbantartási tippek és sérülések javítása
Sokan azt hiszik, hogy ha egyszer felkerül a bitumenes vízszigetelés, az örökre úgy is marad. Ez részben igaz – de csak akkor, ha időnként ellenőrizzük és karbantartjuk. Ez különösen fontos kültéri felhasználás esetén (tetők, teraszok, lábazatok), ahol a szigetelés állandó UV-sugárzásnak, hőingadozásnak, csapadéknak és mechanikai hatásoknak van kitéve.
Rendszeres ellenőrzés
Évente legalább egyszer – például tavasszal vagy ősszel – érdemes átnézni a szigetelést. Itt van, mire figyelj:
- Repedések vagy felpúposodott részek a felületen.
- Kifakult vagy elszíneződött sávok, melyek az UV-sugárzás káros hatásaira utalhatnak.
- Elvált átfedések vagy meglazult szélek.
- Tartósan nedves foltok a szigetelt felület alatt (pl. pincefalak, födémek esetén).
- Lemosódott kavicsréteg vagy gyökérbenövés zöldtetőknél, kerttel fedett szigeteléseken.
Extra tipp: tetőszigetelés esetén mindig ellenőrizd a lefolyók, vízgyűjtők környékét is – ezek a leggyengébb láncszemek.
Sérülések gyors javítása
A kisebb hibákat gyorsan és hatékonyan javíthatod, még mielőtt azok komolyabb beázást vagy szerkezeti kárt okoznának.
Hogyan javíts ki egy kisebb repedést?
- Tisztítsd meg a hibás felületet.
- Szárítsd ki teljesen – ha szükséges, használj hőlégfúvót.
- Használj bitumenes javítótapaszt vagy öntapadó javítószalagot.
- Nyomd rá erősen a felületre, és simítsd el egy simítóvas vagy henger segítségével.
Ha a lemez felpúposodott:
- Szúrj bele egy kis lyukat, hogy kiengedd a levegőt/párát.
- Melegítsd meg a környező lemezt lánghegesztővel.
- Nyomd vissza és hengerezd le, majd takard be egy új réteggel (úgynevezett javítótappancs).
Elvált illesztés javítása:
- Melegítsd újra a meglazult átfedést.
- Hengerezd le, vagy ha szükséges, vágd le és helyezz rá új darabot átfedéssel.
- Tömítsd le a széleket bitumenes tömítőanyaggal.
Védelmi réteg frissítése
UV-sugárzás ellen a gyártók gyakran gránulátummal fedett lemezeket kínálnak. Ha ez lekopik:
- Bitumenes fedőbevonattal (pl. kenhető UV-álló bitumenemulzióval) újra lekenhető.
- Ez meghosszabbítja a lemez élettartamát, és visszaállítja a vízlepergető hatást.
Gyors összefoglaló – Főbb tudnivalók
- A bitumenes vízszigetelés tartós, rugalmas és költséghatékony megoldás a víz elleni védelemre, különösen otthonfelújítók számára.
- A sikeres kivitelezés alapja a megfelelő felület-előkészítés, amely magában foglalja a tisztítást, szárítást, alapozást és javítást is.
- A bitumenes lemezek fektetése precíz munkát és türelmet igényel: fontos a helyes átfedés, a megfelelő hőkezelés és a buborékmentes simítás.
- A gyakori hibák – mint a rossz átfedés, túlmelegítés vagy alapozás hiánya – elkerülhetők egy kis odafigyeléssel.
- A rendszeres karbantartás és időben elvégzett javítások hosszú évekkel meghosszabbíthatják a szigetelés élettartamát.
- Védőfelszerelés nélkül ne dolgozz: a lánghegesztés veszélyes művelet lehet, különösen zárt vagy nehezen hozzáférhető helyeken.
- Bármilyen otthoni szigetelési projektet kezdesz, mindig kövesd a gyártói ajánlásokat és a biztonsági előírásokat.
Következtetés
A bitumenes vízszigetelés nem ördöngösség – megfelelő felkészültséggel, a részletek betartásával és némi gyakorlattal akár egy hétvége alatt is kivitelezhető egy kisebb szakaszon. A cikkben bemutatott profi trükkök és gyakorlati útmutatók segítenek abban, hogy magabiztosan láss neki a feladatnak, és tartós, esztétikus eredményt érj el.
A vízszigetelés az egyik legkritikusabb része otthonunk szerkezeti védelmének – és talán az egyik legköltségesebb hiba is, ha elhanyagoljuk. Ne várd meg, míg a nedvesség utat talál! A megelőzés sokkal olcsóbb és egyszerűbb, mint a javítás.
Ha kedvet kaptál hozzá, és úgy érzed, készen állsz rá, vágj bele bátran saját kezűleg! Ha pedig bizonytalan vagy, ne félj segítséget kérni – de már azzal is előnyben vagy, hogy tudod, mire kell figyelni.
Kezdd el a tervezést még ma, és gondoskodj arról, hogy otthonod sokáig biztonságban legyen a nedvességgel szemben!
Önkiszolgáló sikabolt már 5 helyen az országban:
Önkiszolgáló üzlet 1.
2330 Dunaharaszti Némedi út 67 (Piramis üzletház parkoló)
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
Önkiszolgáló üzlet 2.
1112 Budapest Budaörsi út 124. (McDonalds és a ORLEN kút között)
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
Önkiszolgáló üzlet 3.
4030 Debrecen Kurucz utca 93.
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
Önkiszolgáló üzlet 4.
6728 Szeged Dorozsmai út 46.
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
Önkiszolgáló üzlet 5.
1044 Budapest, Váci út 34. (Külső Váci út, Újpest)
Hétfő – vasárnap: 06:00-20:00
GYIK – Gyakran ismételt kérdések
A bitumenes szigetelés leggyakrabban beton, tégla és vakolt felületeken alkalmazható. Fontos, hogy a felület legyen száraz, pormentes és repedésmentes, és minden esetben alapozással kell kezdeni.
Igen, mindig ajánlott bitumenes alapozót használni. Ez biztosítja a megfelelő tapadást az aljzathoz, és hosszabb élettartamot eredményez. Alapozó nélkül a lemez könnyen felválhat vagy elengedhet.
Nem javasolt. A bitumen rideggé válik hidegben, és +5 °C alatti hőmérsékleten a tapadás, olvasztás és formálhatóság jelentősen romlik. Mindig száraz, enyhén meleg időben dolgozz, lehetőleg tavaszi vagy őszi hónapokban.
Kisebb repedések javíthatók bitumenes javítótapasszal vagy öntapadó szalaggal. Előbb tisztítsd meg és szárítsd ki a felületet, majd simítsd rá a javítóanyagot. A nagyobb hibákat érdemes új réteg felhelyezésével orvosolni.
Megfelelő kivitelezés és rendszeres karbantartás mellett a bitumenes vízszigetelés akár 20–30 évig is hatékony védelmet nyújthat. A legnagyobb ellensége az UV-sugárzás és a mechanikai sérülés, ezek ellen időszakos felülvizsgálattal lehet védekezni.
Akciókért, információkért és tippekért kövesd Facebook oldalunkat!
Korábbi bejegyzések
- Mire figyelj vízzáró szalag telepítésekor?
- Sikaflex a fürdőszobában: A legjobb választás a tartós tömítéshez
- Betonfelület előkészítése epoxi gyanta felhordása előtt: Teljes útmutató
- Bitumenes vízszigetelés: Teljes tetőfelújítási útmutató
- SikaMur InjectoCream-100: Utólagos vízszigetelés vályogházban